Milovaný nácek a alibismus

Dlouhou dobu jsem mlčel, z jedné části je to tím, že se mi nechtělo psát o Ukrajině a z druhé části, že jsem poslední dobou nežil ničím jiným než právě Ukrajinou. Ale jednou to muselo jít ven, takže to vezměme pěkně od podlahy. Zaspal jsem, co se dělo posledních pět let? 

Nejprve k tomu milovanému náckovi, kdo se v tématu alespoň trochu pohybuje, tak je mu jasné, že nemluvím o nikom jiném než Arseniji Jaceňukovi, aktuální a jistě také nelegitimní (moment, to se vlastně říkat nesmí, tak nic) premiér Ukrajiny, na tom není nic zvláštní, přeci spousta zemí okolo světa má premiéry. Vtip je v tom, že ona většina světa si volí své premiéry, tenhle nekňuba se na post premiéra dostal čistě jen na základě puče (chcete mě opravit a říct, že nešlo o puč, ale revoluci? Chyba, Janukovyč byl zvolen demokraticky, tudíž jde o akt proti-demokratický a tedy puč). Co to znamená? Znamená to prostě to, že jeho vláda má nulovou, ne-li zápornou, demokratickou kredibilitu. Teď mám dost munice, abych si ubránil nelegitimního premiéra, ovšem s náckem to mám o kousek složitější. Inu, nácek je proto, že byl při demonstracích přistižen a dokonce i vyfotografován se zdviženou pravačkou (http://pbs.twimg.com/media/BhGU3AIIgAAkPRD.jpg:medium). Toť k náckovi. Není nám divné, že je zrovna respektován Evropou, která se snaží o integraci všemožných menšin, což je přímý opak nacismu? Nemáme náhodou všude po Evropě anti-Hitlerovské zákony? A prosím, s tímhle se paktují ti, co si sedí v Bruselu, samozřejmě, chápu je. Podrží tím Rusko, které by si mohlo Ukrajinu rozporcovat za jeden den (a i přesto z Kyjeva slyšíme jen ‘we war u Russia, dun’t try coming closr!’ <lámaná angličtina je zde naschvál>) a pak si klidně rozpustilo Evropský Svaz Unii, což by výše zmíněné připravilo o značnou část příjmů, takže radši obětují evropský morální kodex, který jde přímo proti lidem, jako je Jaceňuk. Co s etikou, když mi chodí plat, že? 

To byl hnedle první příklad alibismu, ten druhý se nám vaří, bublá a prská na východě od Kyjeva. Separatistické lidové republiky a proti-Kyjevští demonstranti. Teď z toho vynecháme Jaceňuka, protože u něj se tento přístup dá i chápat, dostal do ruky zemi, tak si ji nechce nechat rozdrobit, a nejen to, také má danou jedninou podmínku od Mezinárodního Měnového Fondu, pokud ztratí východ Ukrajiny, tak si v MMF velice pronto rozmyslí svou nabídku záchranného balíčku 17 miliard dolarů pro Ukrajinu. Znovu se zaměříme na naše patrony svobody, demokracie a rovnosti v Unii. Když probíhal Maidan, tak bylo naprosto akceptovatelné, když se na ulicích lidé barikádovali, někoho občas zapálili, nebo ukřižovali a na závěr dne vtrhli do vládní budovy, nad kterou převzali kontrolu. Něco podobného se děje i na východě, pro-Ruští separatisté (kteří jsou tam v notné většina, bych jen podotknul) dělají to samé, akorát zatím nemáme doloženo, že by upalovali policisty, nebo je křižovali. Ovšem najednou je to nepřijatelná akce a terorismus. Co teprve, když se zjistilo, že Ruská Federace separatisty podporuje, to bylo nářků, nikdo si ovšem nevzpomněl, že na Maidanu byli přítomni američtí odstřelovači a dokonce i členové jednotek Mossad. Další důležitý dvojí metr je posvěcení akcí Ukrajinské armády, jen si vzpomeňte na tu kupu keců, které na nás chrlila všechna možná média, když Janukovyč povolal policejní síly a i zarytý pro-Ukrajinec musí uznat, že armáda je silnější kafe, než policie (pro ty, kterým by to nebylo jasné, tak policie (sice speciální jednotky, ale pořád policie) jsou ti v černém a armáda ti v zeleném). Najednou máme z použití ozbrojených a profesionálních sil proti civilistům bojovníky s terorismem. 

Poslední kapka, která mě i mimo jiné posadila za klávesnici, byla dnešní Oděsa, militantní křídlo nynější vlády v Kyjevě (jinak zvané pravý sektor) bylo posláno do Oděsy, aby si nějak poradilo s místním pro-Ruskou aktivitou. Pravý sektor přijel a začal si hrát s ohněm. Nejdříve zapálil stany protestantů, pak je nahnal do budovy odborů, kterou později také zapálil. Ano, země se nachází na prahu občanské války, takže by se ani teoreticky nemělo být čemu divit, vtip je v tom, že demonstranti byli neozbrojení, takže pro ozbrojený pravý sektor neznamenali velké nebezpečí, ale i přesto byli nahnáni do budovy a upáleni. Představte si, kolik cintátů bych slyšel z televize, kdyby tohle samé udělali Rusové, prakticky by se zpravodajství nezastavilo a pravděpodobně by už na Ukrajině parkovaly Americké tanky.Spousta lidí si teď jen tak zabrblá: “Pche, byli to jenom demonstranti, kteří podporovali tu zlou, strašnou a nelidskou ruskou Federaci.” Ovšem nám jde o princip, a upálit neozbrojeného v budově je už dostatečný důvod se zamyslet. A když už jim to autority i prominou, tak je to okamžitý zvoneček pro každého, kdo si alespoň trochu cení nějakých právních jistot, se kterými si teď Evropa utírá prdel, a to i přes to, že si je sama vymyslela. Co je na tom ovšem nejhorší? Když si projedete jeden z nejrespektovanějších informačních serverů, Britskou BBC, tak nikde neuvidíte, že v Oděse bylo zabito 40 lidí, uvidíte jen titulek “Voices from Odessa: ‘Nobody expected this'” Stejný přístup hlavy v písku aplikuje i Guardian o zbytku radši nemluvě. Jak překvapivé je, že o tomto masakru se opravdu zmiňuje jen RT (Z těch větších).  Mimochodem, dokonce ke mně doputovala i fotografie příslušníka pravého sektoru, jak střílí do lidí, kteří utíkají z budovy. Zdá se vám toto jako evropský přístup? Nezdá, že? (A pokud ano, tak doporučuji vypnout televizi a zamyslet se nad tím, co v ní vlastně říkali) A přitom tu stále máme aktivní podporu z Evropské Unie, které je jedno, že se Ukrajina mění v peleš hříchu a zločinu. Ale upřímně, stejný přístup aplikuje i v Turecku, kde nestáhne svoji asociační dohodu i přesto, že Erdogan vyšel přímo do války se svobodou projevu. 

Na závěr už snad jen dodat, že stejný princip aplikuje i Americká strana, jenže ta je ještě o něco drzejší. Obama prohlásil Jaceňuka za legitimně zvoleného. Což by znělo jako hovadina i takovému teleti, jako je JXD z Reflexu, protože na Ukrajině zatím neproběhly žádné volby. Pak tu máme Putina, který si parkuje tanky za hranicí, ovšem to mi nepřijde ani ta pohoršující, když má nato zaparkované jaderné hlavice všemožně okolo Ruských hranic. Netuším, jak dlouho si budou Unie, Amerika a NATO myslet, že do ruského medvěda se může píchat rozžhaveným pohrabáčem a on to prostě přejde. Racionálně vzato si teď západní mocnosti vyloženě říkají o to, aby se v Rusku někdo pořádně naštval a zvednul se ze židle.

MSP 

Silnou vůli do Slovjansku, budete ji potřebovat.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 930 other followers

%d bloggers like this: